Wyświetl # 
  Przełącz wprowadzenia Zwiń wprowadzenia
Tytuł artykułu Utworzony Autor
Każdy z nas jest negocjatorem! - o książce "Negocjacje to fascynująca podróż"

Każdy z nas jest negocjatorem!

Negocjujemy codziennie, poczynając od najbardziej prozaicznych spraw, jak to, co zjemy na śniadanie, albo na co wybierzemy się do kina wieczorem, po te bardziej złożone – jak kwestia wynagrodzenia za wykonywaną pracę, wynajem lub zakup mieszkania, itp. Umiejętność właściwego poprowadzenia negocjacji pomaga nam w osiąganiu celów i wdrażaniu porozumień z drugą stroną w codziennym życiu.

10 Paź 2021 S.Z.
"Przeczucie" - o książce

"Przeczucie" - o książce (dziś premiera)

Miłość, zagadki i magia na amerykańskim Południu

21 Wrz 2021 S.Z.
Trudne czasy przyspieszają zadawanie pytań

Trudne czasy przyspieszają zadawanie pytań

Budzisz się rano i przeraża Cię myśl o kolejnym dniu. Wszystko się rozsypuje, nie wiesz, jak poradzić sobie z trudnościami, które Cię spotykają. To, od czego musisz zacząć – to wsłuchanie się w siebie i swoje potrzeby. Jeśli zadasz sobie parę ważnych pytań i znajdziesz na nie odpowiedzi, sprawniej zaczniesz porządkować swój świat.

18 Wrz 2021 S.Z.
Niezwykłe doznania zapachowe podczas prania?

Niezwykłe doznania zapachowe podczas prania?

Poczuj odrobinę luksusu z marką Silan i zdobądź pachnącą książkę Magdaleny Witkiewicz

22 Sie 2021 S.Z.
Dawno temu w Polsce, czyli rozmowa z autorem powieści "Powrót Wilka"

Dawno temu w Polsce, czyli rozmowa z autorem powieści Powrót Wilka

Rozmawiamy z Mirosławem Tomaszewskim, pisarzem i scenarzystą, autorem kilku książek (UGI, Pełnomocnik, Marynarka). Powrót Wilka, to jego najnowsza powieść, w której przedstawione zostały losy człowieka powracającego do Polski z emigracji. Tytułowy Wilk próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości – w kraju zupełnie innym od tego, przed którym musiał uciekać. Książka wygrała ostatnią edycję Gdańskiego Konkursu Literackiego.

18 Sie 2021 S.Z.
Autorka książek Liliana Hermetz i jej literatura w dobrym wydaniu

Autorka książek Liliana Hermetz i jej literatura w dobrym wydaniu

Wakacyjny czas pozwala znaleźć chwilę dla siebie i sięgnąć po dobrą lekturę. Dla tych, którzy szukają w niej czegoś więcej niż jedynie prostej i relaksującej fabuły, Liliana Hermetz i jej twórczość będą doskonałym wyborem.

23 Lip 2021 S.Z.
❤️ Wybierz zestaw i kupuj o połowę taniej!

❤️ Wybierz zestaw i kupuj o połowę taniej!

❤️Przygotowaliśmy prawdziwy raj dla fanek Meghan March!

28 Cze 2021 S.Z.
Sekrety z życia szpiega - o książce "Operacja Retea"

Sekrety z życia szpiega

Szpiedzy są wśród nas. W jaki sposób są werbowani, jak trenowani i czy radzą sobie z życiem pełnym sekretów często pod zmienioną tożsamością? O tym m.in. dowiemy się z najnowszej książki Marka Kozubala i Marcina Falińskiego „Operacja Retea”, którzy zdradzają kulisy istnienia tzw. nielegałów.

23 Cze 2021 S.Z.
Czy umiemy rozmawiać o seksie?

Czy umiemy rozmawiać o seksie?

Im więcej w dyskusji publicznej mówi się o seksie, tym lepiej. Polacy wciąż mają jednak problem z „tym tematem”. Na szczęście są tacy, którzy wykorzystują swoją popularność, by zachęcać do większej otwartości. Jacek Jaworski, autor książki Kara za grzechy i twórca bloga Mistersoperfect, który jest człowiekiem szczerym i bezkompromisowym, chce, by seks przestał wreszcie być tematem tabu.

14 Cze 2021 S.Z.
Król grzechu - o książce

Król grzechu - o książce

Prywatne śledztwo, elektryzujące napięcie i nieoczekiwany finał - Ludka Skrzydlewska zaskakuje nową powieścią erotyczną!

20 Lut 2021 S.Z.
Bogactwo kobiety zaczyna się w głowie - O książce "Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą"

Bogactwo kobiety zaczyna się w głowie

Stan portfela może odzwierciedlać przejęte schematy funkcjonowania rodziców i sposoby gospodarowania budżetem domowym. Przyjrzenie się im i zachowanie tych, które służą dobrej passie, pozwoli zwiększyć stan konta. Błędne przekonania wyniesione z domu, brak porządku emocjonalnego oraz niewłaściwe intencje to najważniejsze czynniki odpowiedzialne za stosunek do pieniędzy oraz ilość zgromadzonych środków pieniężnych. Jak się ich pozbyć, opowiada Lea M. Pyć-Leszczuk, autorka książki "Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą".

31 Sty 2021 S.Z.
Obraz w ziemi i skradziona szabla: mistrzowie kryminału o przestępstwach przeciwko zabytkom

Obraz w ziemi i skradziona szabla: mistrzowie kryminału o przestępstwach przeciwko zabytkom

Rabunek w domu kolekcjonera, braterska kłótnia o odnalezione pierścienie, morderstwo w imię sztuki, uczta na stole wykutym z nagrobka – to wątki z opowiadań znanych polskich pisarzy poświęconych zabytkom. Hanna Greń, Ryszard Ćwirlej, Bartosz Szczygielski i Marcin Wroński stworzyli emocjonujące historie w ramach kampanii Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Zabytki to Twoje dziedzictwo. Nie pozwól niszczyć. Reaguj!".

03 Gru 2020 S.Z.
Rusza nowa akcja skierowana do klientów sieci Lewiatan

Rusza nowa akcja skierowana do klientów sieci Lewiatan

PSH Lewiatan przygotowała prawdziwą gratkę dla miłośników kuchni i lokalnych smaków. Od 5 listopada w sklepach sieci będzie dostępna druga edycja inspirującej książki kucharskiej „Gotuję z Lewiatanem”. Tegoroczne wydanie poświęcone jest bogatym smakom polskiej kuchni regionalnej, zaprezentowanym w nowoczesnej formie. Akcja promocyjna trwać będzie w sklepach Lewiatan do 24 grudnia br. lub do wyczerpania zapasów.

01 Lis 2020 S.Z.
"Oddział zakaźny" - o książce Agnieszki Sztyler - Turovsky

"Oddział zakaźny" Agnieszki Sztyler-Turovsky

"Oddział zakaźny" Agnieszki Sztyler-Turovsky to książka jakiej o pandemii nie było. Bez lukru, bez cenzury, bez kompromisów. Z pierwszej linii frontu w walce z COVID-19.

27 Paź 2020 S.Z.
Pytanie o obecność ojca

Pytanie o obecność ojca

Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od wszystkiego. I choć jest to truizm, to jednak w praktyce nie zawsze o tym pamiętamy. Są osoby angażujące się w rolę ojca nawet w trudnej sytuacji związanej np. z wyjazdową pracą lub wyprowadzką z domu z powodu rozwodu, ale bywają i tacy, którzy, choć mieszkają z dziećmi na co dzień, są ojcami tylko na niby...

09 Cze 2020 S.Z.
Biblia Jerozolimska — poznaj przekład Pisma Świętego z języków oryginalnych!

Biblia Jerozolimska — poznaj przekład Pisma Świętego z języków oryginalnych!

Biblia Jerozolimska to obowiązkowa pozycja w domowej biblioteczce każdego katolika. Czym charakteryzuje się ten przekład?

07 Cze 2020 W.P.
"Pandemia - dzieje zarazy" - o książce

Pandemia. Dzieje zarazy

10 czerwca nakładem Wydawnictwa Harde ukaże się e-book „Pandemia. Dzieje zarazy” autorstwa Bożeny Stasiak. To kompendium prezentujące w przystępny sposób stan aktualnej wiedzy medycznej o chorobach zakaźnych, jak też zarazy i plagi wywoływane przez bakterie i wirusy, które przez tysiąclecia dziesiątkowały ludzkość i zmieniały bieg historii. Doświadczamy tego i dzisiaj, kiedy przetaczająca się przez świat pandemia koronawirusa zdeterminowała życie ludzi na całej planecie, budząc lęk nie tylko o nasze dziś, ale i o nasze jutro.

07 Cze 2020 S.Z.
Jak brat z bratem - o książce "Bracia"

Jak brat z bratem - o książce "Bracia"

Co to właściwie znaczy mieć brata? Jakie wzbudza w nas uczucia ta relacja, co nam daje, jakie mamy wobec niej oczekiwania? Na te pytanie próbuje odpowiedzieć najnowsza Ireneusza Gralika pt.: „BRACIA”.

19 Maj 2020 S.Z.
Co czytać podczas weekendu?

Co czytać podczas weekendu?

W tym roku niewielu z nas zdecyduje się wyjechać na weekend, ale wielu sięgnie po książkę. Tutaj nie mamy wątpliwości – czytać nam wolno, czytać nam trzeba - szczególnie w trakcie odpoczynku. Ale do jakich książek warto zajrzeć, gdy nasze myśli nadal uciekają w stronę pandemii koronawirusa?

09 Maj 2020 S.Z.
Książka jest formą rozmowy

Książka jest formą rozmowy

Powinniśmy przypomnieć sobie o tym, że warto ze sobą rozmawiać – szczególnie teraz, w czasach gwałtownych zmian i rozsypywania się znanej nam dotąd rzeczywistości. O tym, jak dobrze rozmawiać z innymi i ze sobą samym, mówi swoim czytelnikom Irek Gralik, autor opowiadań i książek, które pomagają odnaleźć się w trudnych życiowych momentach.

01 Maj 2020 S.Z.